Jak można się z Wami skontaktować?

  • Adres: ul. Bonarka 11, 30-415 Kraków
  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel: +48500833242
  • Biuro czynne w godzinach: 8:30 - 16:30

Jeżeli poszukują Państwo pomocy w zakresie konfiguracji sprzętu, braku instrukcji w języku polskim lub innych kwestiach związanych z kompatybilnością urządzeń Quadralite prosimy wysłać maila na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W kwestiach związanych z dostępnością i zakupem produktów Quadralite za pośrednictwem sklepu www.store.quadralite.eu prosimy kontaktować się z obsługą sklepu.

  • E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • tel: +48 12 357 66 05

 

Czy lampa studyjna Quadralite będzie współpracować z moim aparatem?

Lampy studyjne Quadralite mogą być używane z niemal każdym aparatem fotograficznym, który jest wyposażony w złącze synchronizacyjne lub tzw. gorącą stopkę pozwalającą montować reporterskie lampy błyskowe. Do tej grupy zaliczają się wszystkie małoobrazkowe lustrzanki analogowe i cyfrowe, aparaty średnio i wielkoformatowe oraz niektóre aparaty kompaktowe z wymienną optyką (np. Olympus, Panasonic, Sony) i zaawansowane aparaty kompaktowe (np. Canon G). Informacje odnośnie możliwości współpracy ze studyjnymi lampami błyskowymi znaleźć można w instrukcjach obsługi tych aparatów.

 

Jak wyzwolić błysk lampy studyjnej?

Najprostszym sposobem na wyzwolenie błysku i zsynchronizowanie go z migawką aparatu jest skorzystanie z dostarczanego z lampami Quadralite przewodu synchronizacyjnego. Jeden jego koniec należy wpiąć w stosowne gniazdo umiejscowione na obudowie aparatu fotograficznego, a drugą końcówkę z wtyczką typu Jack do odpowiedniego gniazda znajdującego się na obudowie lampy. Jeśli aparat nie posiada gniazda sync należy skorzystać z innych metod wyzwalania błysku opisanych w kolejnym punkcie.

 

Jak wyzwolić lampę Quadralite za pomocą fotoceli?

Niemal każda lampa marki Quadralite jest wyposażona w fotocelę. Aktywowanie jej spowoduje, że lampa błyśnie w momencie wyzwolenia błysku przez inną lampę np. tę wbudowaną w aparat fotograficzny z jakiego korzystamy. Można więc bez użycia przewodów zsynchronizować błysk lampy studyjnej z migawką aparatu, którego lampa jest włączona.

W przypadku gdy wykorzystywany jest aparat, w którym nie ma możliwości manualnego sterowania lampą błyskową to może pojawić się problem niepoprawnego zsynchronizowania błysku lampy studyjnej z migawką. Dzieje się tak, ponieważ aparat pracujący w trybie ekspozycji automatycznej wyzwala przedbłysk pomiarowy przed właściwą ekspozycją. Aby uniknąć tego efektu należy skorzystać z fotoceli lampy studyjnej pracującej w trybie pomijania przedbłysku co pozwoli poprawnie zsynchronizować błysk lampy z migawką.

W instrukcji obsługi lampy Quadralite znajdują się wszystkie informacje dotyczące użycia fotoceli i jej trybów pracy. Wskazówki odnośnie użycia lampy błyskowej aparatu fotograficznego można znaleźć w jego instrukcji obsługi.
Warunkiem koniecznym do poprawnego funkcjonowania wyzwalania błysku poprzez fotocelę jest to, aby lampa wyzwalająca była w niedużej odległości od lampy wyzwalanej i aby na drodze światła nie znajdowała się żadna zasłona. Fotocela może też nie działać poprawnie, jeżeli lampa stoi w silnie oświetlonym miejscu. W takich sytuacjach polecamy użycie przewodu synchronizacyjnego lub zdalnych wyzwalaczy radiowych takich jak np. Quadralite Navigator.

 

Czy lampy Quadralite mogą zostać wyzwolone drogą radiową?

Tak. Niemal każda lampa Quadralite jest wyposażona w standardowe złącze synchronizacyjne, do którego można podłączyć wyzwalacz radiowy posiadający złącze typu Jack (w zależności od modelu jest to albo wersja 6,35 mm albo też 3,5 mm).

Oprócz tego większość lamp Quadralite posiada złącze pozwalające podłączyć odbiornik radiowego systemu Quadralite Navigator Kit, który pozwala nie tylko zsynchronizować błysk lampy z migawką aparatu, ale też daje możliwość zdalnej zmiany parametrów pracy (Navigator Kit nie obsługuje automatyki TTL oraz synchronizacji HSS)

Niektóre lampy błyskowe Quadralite są wyposażone we wbudowane odbiorniki systemu Navigator X i można nimi sterować z poziomu nadajnika Navigator X (lub kompatybilnego) bez konieczności podpinania dodatkowych odbiorników lub stosowania przewodów synchronizacyjnych. Do tej grupy należą następujące produkty: Stroboss 36, Stroboss 36evo, Stroboss 60 Basic, Stroboss 60, Stroboss 60evo, Stroboss V1, Reporter 200 TTL, Reporter 200 Pro TTL, Reporter 360 TTL, Atlas 600, Atlas 600 TTL, Atlas 400 Pro TTL, Atlas 600 Pro TTL, Up! X, Move X, Pulse X, Pulse Pro X.

Nadajniki Navigator X (w tym modele: Navigator X, Navigator X 2 oraz Navigator X Plus) są zgodne z automatycznym pomiarem światła błyskowego TTL oraz są wyposażone w możliwość synchronizacji błysku w HSS (dostępność tych dwóch funkcji może zależeć od możliwości aparatu oraz lampy błyskowej).

 

Z jakimi lampami Quadralite można wykorzystywać sterownik Quadralite Navigator Kit?

System Quadralite Navigator Kit może być stosowany z lampami następujących serii: Pulse, Pulse Pro, Move, Move Pro, Up! a także Pulse Pro X, Pulse X, Move X, Up! X, Quadralite Rx400, Reporter 180/360/360 TTL/200 TTL/200 Pro TTL. Lampy Quadralite Fomex oraz modele należące do starszych serii np. Quantuum R+, PT, T, nie będą działać ze sterownikiem Quadralite Navigator Kit, ale mogą być wyzwalane drogą radiową poprzez standardowe złącze synchronizacyjne (trzeba wtedy użyć odpowiedniego nadajnika i odbiornika).

 

Z jakimi lampami Quadralite można wykorzystywać sterownik Quadralite Navigator X?

System Navigator X (w tym modele: Navigator X, Navigator X 2 oraz Navigator X Plus) może być wykorzystywany z następującymi lampami Quadralite i nie jest do tego celu wymagane podpinanie dodatkowych odbiorników (te są już wbudowane w lampy): Stroboss 36, Stroboss 36evo, Stroboss 60 Basic, Stroboss 60, Stroboss 60evo, Stroboss V1, Reporter 200 TTL, Reporter 200 Pro TTL, Reporter 360 TTL, Atlas 600, Atlas 600 TTL, Atlas 400 Pro TTL, Atlas 600 Pro TTL, Up! X, Move X, Pulse X, Pulse Pro X.

Po dokupieniu dodatkowych odbiorników Navigator X nadajniki tego systemu mogą być wykorzystywane także z innymi lampami, w tym z produkowanymi przez inne marki.

 

Czy lampa Quadralite będzie poprawnie działać z aparatem pracującym w trybie automatycznym?

Aby w pełni wykorzystać studyjne lampy błyskowe Quadralite takie jak Up! X, Move X, Pulse X oraz Pulse Pro X aparat którym pracujemy powinien być nastawiony w tryb ręcznej ekspozycji (M). Tryby automatyczne takie jak priorytet czasu ekspozycji, priorytet przysłony oraz programy tematyczne nie będą dawać dobrych efektów tak jak z lampami reporterskimi obsługującymi automatyczny pomiar światła w systemie TTL. Jest to spowodowane tym, że studyjne lampy Quadralite posiadają ręczne sterowanie mocą błysku.

Jeżeli z jakiś powodów konieczne jest stosowanie aparatu w trybie automatycznym to należy skorzystać z lamp, które są kompatybilne z automatycznym pomiarem światła błyskowego TTL. Do tej grupy lamp należą:

  • lampy reporterskie z rodziny Stroboss: Stroboss 36, Stroboss 36evo, Stroboss 60, Stroboss 60evo, Stroboss V1,
  • lampy studyjne z rodziny Reporter oraz Atlas: Reporter 200 TTL, Reporter 200 Pro TTL, Reporter 360 TTL, Atlas 600 TTL, Atlas 400 Pro TTL, Atlas 600 Pro TTL. 

 

Jakie modyfikatory światła można zamontować do lamp studyjnych Quadralite?

Wszystkie lampy studyjne marki Quadralite wyposażone są w szeroko stosowany bagnet typu Bowens. Dzięki temu można do nich podłączyć szeroką gamę akcesoriów produkowanych nie tylko przez Quadralite, ale też przez wiele innych marek.

 

Sterowanie światłem pilotującym z nadajnika Navigator X

Nadajnik Navigator X może zdalnie włączać/wyłączać oświetlenie pilotujące w lampach takich jak: Atlas 600, Atlas 600 Pro TTL czy Pulse X.

Aby włączyć/wyłączyć światło pilotujące wszystkich urządzeń slave znajdujących się w tym samym kanele komunikacji co nadajnik należy dwukrotnie (szybko) nacisnąć klawisz CH.

 

Navigator X - One Page Layout

Istnieje możliwość zmiany trybu pracy ekranu LCD nadajnika w taki sposób, aby przeskakiwania pomiędzy grupami odbywało się za pomocą klawisza Gr zamiast pokrętła sterującego.

Aby aktywować tę opcję należy wcisnąć i przytrzymać przez 5 sekund klawisz CH, aż do momentu, gdy zniknie menu ustawień C.Fn a na nowo pojawi się ekran grup. Wtedy One Page Layout będzie aktywny a zmienią się role przycisków w stosunku do ustawienia fabrycznego:

  • pojedyncze kliknięcie przycisku Gr – zmiana grupy w dół listy
  • podwójne (szybkie) kliknięcie przycisku Gr – zmiana grupy w górę listy
  • obrót koła nastawczego – zmiana ustawień wybranej grupy
  • pojedyncze kliknięcie przycisku CH – potwierdzenie ustawień (zapisanie)

Aby wyłączyć i powrócić do fabrycznego trybu pracy ekranu należy powtórzyć procedurę.

 

Wspomaganie autofokusa w nadajnikach Navigator X2 S

Aby włączyć wspomaganie autofokusa w nadajniku Navigator X2 S należy:

  • 1. W manu aparatu wybrać wybrać automatyczną aktywację funkcji wspomagania.
  • 2. Zaktualizować firmware nadajnika do najnowszej wersji – więcej informacji na stronie: http://quadralite.pl/support-firmware
  • 3. W menu C.Fn nadajnika odnaleźć opcje AF i wybrać „ILCE”
  • 4. Włączyć wspomaganie za pomocą przełącznika znajdującego się obok włącznika urządzenia (na prawej, bocznej ściance nadajnika).

MENU → Ustawienia fotografowania 1 (strona 6/14) → Wspomaganie AF → Auto

ProductProduct

Funkcja wspomagania autofokusa działa tylko z następującymi bezlusterkowcami marki Sony: A9, A7III, A7RIII, A7RIV,

Pozostałe aparty bezlusterkowe Sony takie jak np. A6400, A6000, A7II, A7SII, itd. nie zostały wyposażone w producenta w możliwość wykorzystywania urządzeń zewnętrznych w zakresie wspomagania automatycznego ustawiania ostrości.

Aparaty z linii SLT A99II oraz A77II korzystają ze wspomagania autofokusa nadajników Navigator X2 S.

 

Jak skorzystać z funkcji Wireless ID w odbiornikach dodatkowych Navigator X C/N/S?

Możliwość zastosowania identyfikatora Wireless ID jest dodawana do funkcji odbiorników za pomocą aktualizacji firmware: Firmware

Po zainstalowaniu najnowszego firmware należy:

  • Przy wyłączonym odbiorniku wcisnąć i przytrzymać klawisze GR i CH jednocześnie włączając odbiornik.
  • Na ekranie LCD pojawi się 00 (przy pierwszym skorzystaniu z Wireless ID) lub ostatnio ustawiony identyfikator. 
  • Aby zmienić identyfikator należy użyć klawiszy GR i CH.
  • Po ustawieniu identyfikatora należy odczekać minimum 5 sekund nie wyłączając urządzenia ani nie wciskając żadnych klawiszy. Po upływie 5 sekund odbiornik zapamięta ustawiony identyfikator. 

 

Gdzie można dokonać naprawy lampy Quadralite?

Naprawami lamp Quadralite zajmuje się F-service, który wykonuje reperacje gwarancyjne i pogwarancyjne i jest jedynym serwisem mającym uprawnienia do wykonywania gwarancyjnych napraw lamp błyskowych marki Quadralite. Więcej informacji odnośnie napraw można znaleźć na dedykowanej stronie Serwisu.

 

X Nasza strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego funkcjonowania jej zasobów. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację tej technologii. Więcej informacji o plikach cookies i metodach ich wyłączania można sprawdzić w polityce prywatności i plików cookies.